Pirinç Patlağı Hastalığa Yol Açıyor

Pirinç Patlağı Hastalığa Yol Açıyor

Pirinç patlağı hastalığa yol açıyor!

Hepimizin severek tükettiği mısır patlağı lezzeti reddedilemez olsa da aslında oldukça tehlikeli bir atıştırmalık. Hiçte göründüğü kadar masum ve saf değil.

Mısır patlağı içerisinde barındırdığı 3 risk faktörü sayesinde oldukça tehlikeli hastalıklara yol açıyor.

Pirinç patlağında gizlenen 3 riskli madde nedir?
Hem besleyici hem de kalorisiz hali ile diyet yapmakta ola milyonlarca kişinin en sık tükettiği besinlerde olan pirinç patlağı yapılan araştırmalara gör hiçte masum değil. Sağlıkla ilgili cidiid soranların ortaya çıkmasına neden olan pirinç patlağı kanserli hücre üretimi konuşunsa oldukça etkili bir besin olduğu ortaya konulmuştur.

Pirinç patlağı aynı zamanda böbrek habercisinde en büyük tetikleyicisi arasında bulunuyor.

Pirinç patlağında fazlasıyla yer alan Arsenik, Akrilamid ve Kadmiyum olarak adlandırılan bu 3 risk maddesi kemik hastalıklarının da önemli bir tetikleyicisi konumundadır. Ciddi manada sağlıksız durumların yaşanmasına ve ileriki süreçlerde çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çok fazla oranda tüketilen mısır patlağı, Akrilamid maddesi aracılığıyla kanserin en büyük risk faktörü olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konulmuş durumdadır.

Bu tehlikeli maddelerin pirinç patlağı dışında çok sayıda farklı besinde yer aldığı da bilinmektedir. Sağlığınızı yakından etkileyen bilmediğiniz duymadığınız pek çok doğru bilgiyi site adresimiz üzerinde sizlerde kolayca bulabilir ve sağlığınızı etkileyen risk faktörleri ile ilgili bilgilenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar