Proctolog Fitil

proctolog-suppProctolog Fitil

Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?
Proctolog Fitil, içerisinde 10 adet tablet içermekte olup hemoroide baglı kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir. İçerisinde kortizon içermediğinden dolayı belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılması mümkündür.

Günde 2 kez uygulanabilir. Temel madde olarak içerisinde Ruskogenin ve Trimebutin yer almaktadır. Anal bölgedeki (makat) hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik gibi belirtilerle seyreden anal bölgende gelişen hastalıklarında kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli
Anal bölgede kullanımı uygun olup güne 1 ya da 2 kez makat bölgesine uygulanmak suretiyle kullanılmaktadır.

Yan Etkileri
Proctolog Fitil, içerisinde kortizon bulunmadığından dolayı gözlenen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. Nadir bir şekilde mide bulantısı, soluk alıp vermede güçlük gibi küçük ve geçişi sorunlara yol açabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

22 yorum

 1. Merhaba çatlak şikayetm vardı doktor önce proctolog fitil vermişti sonra daha kuvvetli bi fitil verdi ama bi türlü tamamen iyileşemedim sabab proctolog akşam ultra proct kullansam zararı olur mu

  • Bir önceki yazınıza istinaden eğer tedaviye bir cevap alamazsanız tekrar doktorunuza gitmenizi öneririm

 2. Merhaba ben proctol kremini kullanıyorum yalnız aparatını attığım için el yordamıyla sürüyorum sakıncası olur mu

  • Fuat bey öncelikle bir doktora gitmeniz gerekiyor bu süre zarfında yediklerinize mutlaka dikkat edin acı, ekşi, kızartma, baharatlı, kola gibi yiyeceklerden uzak durun ve kabız olmamaya özen gösterin.

  • Hayır 2,5 yaşındaki çocuğunuza kullanmanız doğru olmaz, bu tür bir sıkıntısı varsa çocuk doktorunu gidiniz.

 3. Ben ekim 13 de lazerli bi ameliyat geçirdim ama ağrılarım devam ediyor bu durumda fitil kullana bilirmiyim

  • Ali bey merhaba, öncelikle Proctolog Fitil ağrınızı geçirmeye yardımcı olmaz daha çok hemoroid şikayetine iyi gelir ve doktorunuzla görüşmeden kesinlikle kullanmayın.

  • Merhaba, bir fitil bir kullanımlıktır, eğer doktorunuz günde bir adet kullanmanızı önerdiyse 10 gün sonra ilacınız bitecektir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM