ReGenesis Max 30 Kapsül

Gebelik ve emzirme dönemlerindeki; artan besin ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur.
İçeriğindeki 300 mg Omega 3 sayesinde anne ve bebek sağlığına destek sağlar.

Folik Asit, Mineral, Vitamin ve Omega 3 İçerir

GEBELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE BESİN GEREKSİNİMLERİ ARTAR, BU GEREKSİNİMİN KARŞILANMAMASI
Gebelikte

Prematüre doğum
Düşük doğum ağırlığı
Bebekte bedensel ve zihinsel gelişim yetersizliği
Emzirme Döneminde
Annenin vücut depolarının harcamasıyla sağlığının bozulması
Yetersiz süt salgılanması ile sonuçlanabilir
Gebelik ve Emzirme Döneminde Yeterli ve Dengeli Beslenme
Annenin fizyolojik gereksinimlerini karşılamak ve Bebeğin bedensel ve zihinsel büyüme ve gelişimini sağlamak için çok önemlidir.

OMEGA 3 ‘ ÜN ANNE VE BEBEK SAĞLIĞI ÜZERİNDE FAYDALARI
Regenesis Max içeriğindeki 300 mg Omega 3 sayesinde anne ve bebek sağlığına destek sağlar.
Omega 3 anne ve bebek sağlığı için çok önemlidir.

Bebek Sağlığı

Bebeğin beyin ve retina gelişiminde önemlidir
Bebeğin IQ’su üzerinde olumlu etki gösterir
Dikkat eksikliğinin azalmasına yardımcı olur
Görme keskinliğini ve renk algısının artışını destekler
Erken doğum ve düşük ağırlıklı bebek riskinin azalmasına yardım eder
Serebral palsi ve koriyoamniyotti riskinin azalmasına yardımcı olur

Anne Sağlığı
İnsülin direncinin ve gebelik diyabeti riskinin azalmasına katkı sağlar
Hipertansiyon ve buna bağlı preeklampsi riskinin azalmasını destekler
Kalp hastalıklarının önlenmesine katkı sağlar
Kan yağları üzerinde olumlu etkisi vardır
LDL’nin azalması, HDL’nin artışına destek verir
Trigliserid sentezinin güçlenmesini destekler
Romatizmal hastalıkların oluşmasını kolaylaştıran süreçlerin önlenmesine yardımc eder
Doğum sonrasındaki astım ve alerjilere karşı korunmaya yardımcı olur
Anti-enflamatuar etkisi nedeniyle kan pıhtılaşma süreçlerine olumlu katkı sağlar
Postpartum depresyonun azalmasına yardım eder

CDC; Tüm gebelerin nöral tüp defektinden korunmak için günde 400 mcg folik asit içeren günlük bir takviye kullanması önerilir.
Gebe kalmadan 4 hafta önce folik aside başlanması ve ilk 12 hafta devam edilmesi önerilmektedir.Türkiye’de gebeliğin ilk dönemindeki kadınların %60′ ında folik asit eksikliği saptanmıştır.
Folik asit kullanılmadığında NTD sıklığı %2-5 düzeyindedir.
ReGenesis kılavuzlarda önerilen 400 mcg folik asit içerir.

Annenin B1, B2, B6, ve B12 vitaminlerini yeterli düzeyde alması çok önemlidir.
B12 vitamini metabolik olarak folik asitle bağlantılıdır ve eksikliği NTD riskini arttırır.
Vitamin B12 Folik asit ile beraber alınması nöral tüp defektleri ve hidrosefali gibi yeni doğan problemlerini azaltmakta ve tek başına folik asit almaktan daha etkin olduğu ileri sürülmektedir.
Gebelikte önerilen doz 400 mcg folik asit + 2,5 mcg B12 olarak belirlenmiştir.

BİLEŞEN LİSTESİ
1 kapsül için
Omega 3 (DHA) 250 mg
Omega 3 (EPA) 50 mg

Vitaminler
Vitamin C 40 mg
Vitamin B3 16 mg
Vitamin E12 mg
Vitamin B5 6 mg
Vitamin B2 1,4 mg
Vitamin B6 1,4 mg
Vitamin B1 1,1 mg
Folat 400
D-biotin 50
Vitamin-B12 2,5

Minareller
Demir 14 mg
Çinko 10 mg
Manganez 1 mg
Bakır 1 mg
İyot 150
Selenyum 55

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

114 yorum

 1. Regenesis max ve ferrosanol gnynoyu 15 gün kadar aynı anda kullandım. Doktorum gynoyu bırak demişti fakat o sıra bunu unuttum. Gebeliğin 16 ve 17 ve 18. Haftalarına denk geldi. Bir zararı olur mu ?

 2. Merhabalar.

  Bebeğim 7 günlük. Gebeliğim boyunca Regenezis Max Omega kullandım. Doğum sonrası ilk defa bugün bir kapsül daha içtim. Oğlumun gece kakası yağlı çıktı. Regenezis Max on yenidoğanlarda Omega içeriğinden dolayı böyle bir etkisi görülmüş mü daha önce?

 3. Mrb 34 haftalik hamileyim erken doğum riskim var doktorum regenesis max yazmış imom kullanıyordum regenesis kullanmaya gerek var mıı?

  • Filiz hanım her iki gıda takviyesininde içerikleri birbirine çok yakın o yüzden doktorunuza mutlaka bilgi vermelisiniz muhtemelen birini bırakmanızı önerebilir.

 4. Merhaba lar 13 haftalik hamleyim Dr elevit önerdi ama ben o hapı içiyorum dediğim için regenesis önerdi eczANE regenesis ile elevit aynu değil diye aklımı karıştırdı değerleri aynı mu değilmi acaba

  • Buse hanım aslında Elevit ile Regenesis içerikleri hemen hemen aynı fakat Regenesiste ilave omega 3 balık yağı var ve buda bebeğinizin gelişimi için önemli.

 5. İyi günler hap yutmak zorluk çekiyorum kapsülü patlatıp kaşığa döküp icsem bir sorun olurmu

 6. Merhaba ben Regemesis vitamin ilacını kullanmak istiyorum
  Ancak sadece hamile bayanlar mı kullanabiliyor
  Vitamin içeriği çok fazla olduğu için kullanmak istiyorum. Bilgi veririseniz sevinirim teşekkürler

  • Elvan hanım Regenesi Max ilacının içerisindeki vitaminler farklı kategoriye göre ayarlandığı için sizin günlük ihtiyacınıza uygun bir vitamin kullanmanız daha doğru olur.

  • Ceren hanım Regenesis bir vitamin desteğidir saçlarınız gebelik vitamin eksikliğinden dökülüyor ise faydası olacaktır.

 7. Merhabalar ben 5bucuk haftalik hamileyim ve saclarim inanilmaz dökülüyor. Cok uzuluyorum.Doktorum Regenesis max icmeye basla dedi sizce bir etkisi olur mu

 8. Ben 16 yaşındayım OMEGA Vita mineral ilacı kullanılmadı için kilo almak için kullanmak istiyorum erkeğim sadece bu ilaç gebeler icinmi ögrenebilirmiyim ?

  • Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmanız doğru değildir ve bayanlara yönelik bir vitamindir.

 9. Regenesis max ile birlikte gyno ferro sanol kullanmakta sakinca var mıdır? Ikisinde de folik asit ve b12 var.Fazla gelir mi acaba?

  • Yeşim hanım Regenesis max ve gyno ferro sanol ilaçlarını birlikte kullanmanızı doktorunuzmu önerid yoksa siz kendinizmi karar verdiniz.

   • Doktorum 1 ay önce sadece gyno ferro sanol vermisti, daha sonra ben bazi yiyeceklerden tiksindigim için yeterli beslenemedigimi söyleyince regenesis max verdi.Ama her zaman icmene gerek yok,sadece iyi beslenemedigini düşündüğün zaman iç dedi.

 10. Merhabalar bir aylık hamileyim doktorum ReGenesis Max Verdi , İlaçı 11 gündür kullanıyorum Lavaboya çıkamıyorum yan etkisi olabilir mi acaba ?

  • Kabızlık yapma ihtimali çok düşük olsada içerisindeki demir buna sebeb olabilir Dudu hanım.

 11. Merhaba, bende pko görünümü var, gebe kalmak istediğim için Dr bana inofolic combi ve regenesis max verdi ikisini de 3 ay kullan dedi bildiğim kadarıyla ikisinde de folik asit var, ikisini aynı anda kullanmamda sakınca var mı?

  • Sema hanım doktorunuzun bilgisi dahilinde ve önerisiyle kullanıyorsanız sıkıntı olmayacaktır.

 12. Doktor tavsiyesiz kullanabilirmiyiz acaba vitamin ilaci oldugu icin doktir yazmadan alip kullansak hamile kalmama yardimci olurmu

  • Aynen dediğiniz gibi Tülay hanım, hamile kalıp kalmamanıza ne kadar etkisi olur birşey diyemem fakat faydası olacaktır.

 13. Iyi günler. Bu ilacı doktor bana hamile kalmak istediğim için verdi. Aç karnına mı alıyoruz acaba.

  • Hatice hanım ilacın kutusunun üzerindede belirttiği gibi günde bir tane kullanabilirsiniz aç veya tok belirtmediği için farketmiyor.

 14. Merhaba 3 aylik hamileyim dr bu vitamini yazdi fakat benim b12 yuksek cikti buna ragmen kullanmamda bi sakinca olabilirmi acaba

 15. merhabalar ben 6 haftalık hamileyim bu balık yağın kapsulunden verdi dokturum 2 gün günde 1 tane aldım fakat ishal yaptı….acaba ilaç yan etkisi olabilirmi

  • Daha önce bu tür bir şikayet ile ilgili geri dönüş olmadı Seda hanım, ya bu tür bir şikayetiniz ile üst üste denk geldi yada dediğiniz gibi ishal yapmış olabilir.

 16. Merhabalar reGenesis Max 1×1 yazmıştı doktorum ama ben onu sabah akşam 1 tane iç dediqini hatırlıyorum bir paketi o şekilde bitirdim bir hafta arayla 2pakete bu hafta başladım paketinnüstünde qünde 1 adet için yazıyo sakıncası olurmu yani bi zararı doktor kontrolum 25 de ozama kadar qünde 1e düşüreyim mi

  • Zeynep hanım günde bir adetmi veya iki adetmi emin olmak için doktorunuza ulaşmanız gerekir en azından içinizde bir şüphe kalmasın.

 17. Günde 1 tane regenesis max almamı önerdi doktorum ancak bugün yanlışlıkla 2 tane almış olabilir. 5 Haftalık gebeyim zararı olur mu?

 18. Merhaba ben 4 aylik hamileyim regenesis max ikinci kutuya basladim demir eksikligi icin maltofer fol verdi doktorum bugun ikisindede folik asit var. Regenesis max devam ediyimmi?folik asit fazla gelirmi?

  • Sevgi hanım muhtelemelen doktorunuz her ikisindede Folik Asit olduğunu biliyordur fakat yinede kendisine hatırlatıp sormanız daha doğru olur.

 19. Merhaba
  Ben kanser tedavisi gördüm tümör sebebiyle midem alındı ve doktorum omega3 al dedi eczacı bu ilacı verdi.
  İçinde kağıdı olmadığından okuyamadım yan etkilerini
  İshal oldum 3 gündür ilaçdan olabilir mi

  • Ragibe hanım ReGenesis’in içeriğinde Omega3 var fakat çeşitli vitaminlerde mevcut. Size Omega3 öneren doktorunuzla görüşmelisiniz.

 20. 29 haftalık hamileyim. Regenesis ile birlikte decavit kullanıyorum vitamin olarak . Herhangi bir sakıncası olurmu acaba ?

  • Cansu hanım merhaba, gebelik takibiniz yapan doktorunuzla görüşmelisiniz çünkü ikisini içeriğindede aynı vitaminler olabilir.

 21. Mrb bir aylık hamileyim ve doktora bugün kontrole gittiğimde bu vitamindrn yazdı kullanmalimiyim sizce yardımcı olursanız sevinirim tskler

 22. Ben hamile kalmak iatedigimi söyledim ve doktor bu ilacı verdi hamile kalmaya yardimci olurmu bilgilendirirmisiniz detaylı bir sekilde ?

  • Ayşe hanım hamile kalmanıza yardımcı olabilir fakat esas annenin ihtiyaçlarına ve bebeğin gelişimine etkilidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM