Sambucol Plus Şurup Efervesan Black Elderberry Extract

Başta Amerika ve Avrupa olmak üzere birçok ülkede en çok tercih edilen bağışıklık sistemi güçlendiricisi Sambucol, 20 yıllık gibi bir araştırma çalışmaları sonuçu geliştirilen özel bir üretimdir.

Sambucol kara mürverin kırmızı-mor renkli meyvelerinde elde edilmekte olup, kara mürverin antiviral etkinliği ilk kez Türk kökenli, dünyaca ünlü virolog Madeleine Mumcuoğlu tarafından kanıtlanmıştır.
yuksekates

1.Enfeksiyonlardan Korunmayı Sağlar
Sambucol güçlü antioksidan etki gösteren kara mürver (black elderberry) içeriği ile bağışıklık sistemine tam destek sağlar. Savunma hücrelerinin üretimini arttırarak tehditlere karşı hızlı yanıt geliştirir.

2.Hastalık (iyileşme) Süresini Kısaltır
Sambucol antivirin içeriği ile virüslerin yayılıp çoğalmasını engelleyerek grip ve soğuk algınlığını kısa sürede atlatmaya yardımcı olur. Ateş, öksürük, kusma hissi ve nasal konjesyon gibi semptomlarda ilk günden itibaren hızlı bir düzelme sağlar.

SAMBUCOL İLE YIL BOYU TAM KORUMA

Çocuk, yetişkin tüm aile tarafından bütün bir yıl boyunca güvenle kullanılabilir.
Bugüne dek bildirilmiş hiçbir yan etki ve toksik etkisi yoktur.
Güzel tadı vardır, aç veya tok kullanılabilir.
Uyku hali yapmaz, günlük performansı etkilemez.

Sambucol Yummies Çiğneme Tableti
sambucol
Sambucol Plus Şurup
Vitamin C                                       110mg
Çinko                                              2.6 mg
Siyah elderberry Extresi               3.8 mg
Önerilen Günlük Doz : Günde 2-4 defa 10 ml.

Sambucol 1-12 Şurup
Vitamin C                                         32.5 mg
Siyah elderberry extresi           0.95 mg
Önerilen Günlük Doz :  Günde 2 defa 10-15 ml.

Sambucol Plus Efervesan
Vitamin C                                         60 mg
Çinko                                                 7.5 mg
Siyah elderberry extresi           150 mg
Önerilen Günlük Doz : Günde 1-3 tablet bir bardak su içerisinde eritilerek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

72 yorum

  • Ercan bey fazlaca tükettiden kastınız ne kadar acaba ? bitkisel bir ürün olduğu için sıkıntı olmaması gerekiyor fakat yinede bir doktora görünüp bilgi almanız daha doğru olur.

 1. Merhaba.Bitkisel şurupların bazıları açıldıktan sonra 1 ay kullanılıyor.Buda o şekildemidir.Yoksa son kullanma tarihine kadar kullanılabilirmi

  • Burcu hanım üründe herhangi bir süre belirtmiyor, sadece raf ömrü 36 aydır diye açıklama yapılmış fakat şöyle anlatayım Sambucol şurup 120 ml’ dir siz her gün düzenli sabah akşam 1 ölçek yani 5ml verseniz günde 10 ml’ de 12 gün sonra Sambucol şurubunuz bitecektir.

 2. 4yasında kızım için kullanıyorum en ufacık nezlede bile geçiriyor gerçekten siZe canı gönülden söylüyorum burnu aksa veriyorum ertesi gün çocuk daha dinç oluyor kullanan bir anne olarak tüm annelere tavsiye ederim. Ben yarrarı nı gördüm

 3. Selamlar lütfen bu ilacı kullanmayın eşim bunu kullandı ve birde antibiyotik aldı 10dakikada eşimi duman etti alerji nefes darlığı ipnşsşna hastanesine zor yetişti ve mide yıkadılar serumlar ve şuan eşimin başındayım lütfen doktorunuzun verdiği ilaçları alın bu benim başıma geldi siz siz olun iyice düşünün

 4. 21 günlük gebeyim aşılama ile gebe kaldım müthiş gribe yakalandım kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım?

 5. Merhanau17 aylık kızıma sadece gribal durumlarda hergün 1 tatlı kaşığı veriyorum. Ölçü olark uygun mudur? Doktoruma soramıyorum çünkü kendisi bu şurubu gerekli görmüyor. Calpol vs vermek istemiyorum.sambucol doğal bir şurup olduğu için tercih ediyorum.

  • Yaş konusunda yetkili yanıtlayabilir ama ben kızıma soğuk algınlığında veriyorum ertesi gün birşeyi kalmıyor ilaç içmesine bile gerek kalmadı nezle olunca veriyor ertesi gün birşeyi kalmıyor 3 günde iyileşiyor hafif soğuk algınlı nezleye çevirmiyor ama 17 aylık bebişler kullanır mı bilmiyorum. 2 yasında. İtibaren galiba ama emin değilim

 6. Merhaba. Sambucol plus 2.5 yasinda cocugum kullaniyor . Kabizlik basladi surubun yan etkisi olabilir mi?

 7. Merhaba ben bu şutunu çocuğum için aldım ama yapraklarında siyanür var gibi bir şey duydum doğru mu acaba

 8. iyigünler sambucol plus şurubu 4.5 yaşındaki oğlum kullanabilir mi .. sabah akşam bir tatlı kaşığı..teşekkürler..

 9. Merhabalar.33 yaşındayım çok sık üsye tonsilit oluyorum.her gün bu ürünü kullanabilir miyim?dozu ne kadar olmalı?oğlum da 25 aylık, o da sık rahatsızlanan bir çocuk.onun için şurubu kullansam,sürekli kullanabilir miyim yoksa aralıklı mı kullanılıyor?bir de çocuklar için doz ne kadar?

 10. Erkeklerr özellikle yaşlılara önerilirmi. KOAH hastasıyım ve 71 yaşındayım ayrıca ritim bozukluğum var.

 11. Merhaba kızım 5 yaşında eczacımız sambucol plus önerdi sabah 5 cc akşam 5 cc verrbilirsiniz dedi sizce fazla gelir mi bir zararı olur mu

  • Dozu daha düşük tutulmuş o yüzden doktor veya eczacınızın kontrolü altında kullanabilirsiniz.

 12. 6,5 aylık bebeğim var ve geçmeyen illet gribim sütüme etkisi ne olur meyvedeki siyanur bulunur ifadesi korkuttu. Aryıca gşikoz şurubu varmı ?

  • Damla hanım iyi akşamlar Eda hanımda aynı soruyu sormuş emzirme döneminde kullanılıp kullanılmaması hakkında herhangi bir klinik veri mevcut değildir. Emzirme dönemindeki annelerin ilaç veya ek bir ürün kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

 13. Mrb benim 22 aylık oğluma dr yazdı bu surubu ama ilacın kutusunda 4 yaş çocuklar kullanabilir dio kullanmam dogrumu benim acaba

  • Eda hanım merhaba, emzirme döneminde kullanılıp kullanılmaması hakkında herhangi bir klinik veri mevcut değildir. Emzirme dönemindeki annelerin ilaç veya ek bir ürün kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

 14. Merhabalar. Sambucol efervesan tableti 9 yasindaki oglum icin kullanabilirmiyim.fazla gelirse yarim mi kullansam.teşekkür ederim

 15. Sambucol plus i eczacimiz 8 yasindaki oglum icin kullanabilirsin dedi. Icerigi fazlami gelir acaba

 16. Merhaba, sambucolun içinde glikoz şurubu var, ben yeni vermeye başlamıştım cocuguma, bıraktım . Siz de çocuğunuza vermeden önce bir düşünün derim

 17. merhaba;

  ben sambucol efervesan tablet kullanıyorum.
  3 yaşındaki kızıma sambucol 1 12 şurup verebilir miyim? bir de günde kaç defa kaç ml olarak vermeliyim?

  teşekkürler.

 18. Merhaba, Sambucol plus efervesan tablet aldık bize çok iyi geldi. 9 yaşındaki kızım da içebilir mi? Herhangi bir yan etkisi veya zararı olur mu? Lütfen en kısa zamanda cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhaba Güliz hanım, Sambucol Plus Efervesan yetişkin dozu olduğu için 9 yaşındaki kızınıza Sambucol 1-12 veya Sambucol Plus şurup vermeniz daha doğru olacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

UZMANLAR
 • YORUM