Thealoz Duo Göz Damlası

Thealoz Duo Göz Damlası

Thealoz Duo Göz Damlası Ne Zaman Ne İçin Kullanılır

Thealoz Duo, göze ya da kontak lens üzerine uygulamaya yönelik bir çözelti içerir.
Thealoz Duo gözlerde rahatsızlık, batma ya da tahriş durumunda kullanılır. Bu semptomlara rüzgar, duman, kirlilik, toz, güneşli ya da soğuk koşullar, kuru ısı, klima, uçak yolculukları ya da bilgisayar önünde uzun süre çalışmak gibi dış faktörler neden olabilir.
Koruyucu içermeyen Thealoz Duo, göz dokusuna optimum oranda uyum gösterir ve dolayısıyla, kontak lens tipi ne olursa olsun kontak lens kullanıcıları tarafından da kullanılabilir. Anında gün boyu süren rahatlık sağlar.
Orta ila şiddetli kuru göz sendromunun tedavisi için gözlerin korunması, nemlendirilmesi ve lubrikasyonunu sağlamaya yardımcı olur.

Thealoz Duo Göz Damlası’nın Özellikleri Nelerdir
Thealoz Duo steril, koruyucu içermeyen, hipotonik ve pH nötr sulu bir oftalmik solüsyondur..
Etkin maddesi, doğada birçok bitki ve hayvan türünde bulunan bir disakkarid olan “trehaloz” ve gözde doğal olarak bulunan bir polisakkarid olan sodyum hiyalüronattır.
Trehalozun fizikokimyasal özellikleri maddeye koruyucu, antioksidan ve nemlendirme özellikleri kazandırmaktadır. Bu özellikleriyle, belirli mikroorganizmalarda görülen anhidrobiyotik mekanizmanın temel elementidir (aşırı susuz koşullarda hayatta kalmalarına yardımcı olan bir yavaşlamış metabolizma durumu). Proteinlerin değişmesini ve lipitlerin bozunmasını durdurarak hücre membranlarını koruyan ve stabilize eden trehaloz aynı zamanda bir antioksidandır.
Sodyum hiyalüronat, su tutuş özelliği olan insan gözünde de mevcut doğal bir polisakkariddir. Önemli su tutma özellikleri, korneal yüzeyin artan hidratasyonu ve lubrikasyonuyla sonuçlanmaktadır. Ayrıca, biyoadheziv özellikleri, ürünün göz yüzeyine daha iyi yapışmasına yardımcı olarak uzun süreli rahatlama sağlar ve korneal epitelyumun iyileşme süresini kısaltır.
Dolayısıyla, Thealoz Duo, trehaloz ve sodyum hiyalüronatın birleşimi ile, maksimum bir rahatlıkla göz yüzeyinde uzun süreli koruma, nemlendirme ve lubrikasyon sağlar.
Thealoz Duo, ABAK çok dozlu şişesi sayesinde koruyucu içermeyen bir solüsyondur.
Bu yenilikçi ve patentli cihaz göz damlalarının 0,2 µm filtre membrandan uygulanmasına olanak sağlar ve solüsyonu bakteriyel kontaminasyondan korur.. Böylelikle solüsyon korunur ve şişe açıldıktan sonra 3 ay kullanılabilir.

Thealoz Duo Göz Damlası Nasıl Kullanılır
Kullanmadan önce ellerinizi iyice yıkayınız.
Özellikle de bir göz enfeksiyonundan şüphelendiğinizde, şişe ucunu gözler veya göz kapaklarıyla temas ettirmeyin.
Alt göz kapağını nazikçe aşağı doğru çekip yukarıya doğru bakarken, alt konjunktival keseye bir damla damlatın.
Kullandıktan sonra kapağını tekrar kapatın.
Tavsiye edilen doz günde 4 ila 6 kez her göze 1 damladır.
Thealoz Duo kontak lensle birlikte kullanılabilir.
Bir başka göz ürünü uygulanacaksa, her iki ürün arasında 10 dakika beklenmesi önerilir.

Thealoz Duo Göz Damlası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir
İçerik maddelerinin herhangi birine karşı alerjiniz varsa, bu ürünü kullanmayın.
Seyrek vakalarda hafif göz tahrişi meydana gelebilir..
Şişenin ucunu göz yüzeyiyle temas ettirmeyin.
Enjekte etmeyin, yutmayın.
Güvenlik halkası hasar görmüşse ürünü kullanmayın.

Etkin Madde
Thealoz Duo, %3 trehaloz, %0.15 sodyum hiyalüronat, sodyum klorür, trometamol, hidroklorik asit ve su içeren, koruyucu madde içermeyen steril bir çözeltidir.

Barkod : 8680177220191

Fiyatı : 45.02 TL

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. Gözlerim bazen aşırı sulanıyordu.Birçok doktora gittim.Damla verdiler faydası oldu.Bazı doktorlar kanal kapalı olabilir dediler.Hatta Devlet Hastahanesinde ameliyet diyenlerde oldu.Fakat doktorların teşhişte ortak bir nokta yoktu.Mersin’de tavsiye üzerine özel bir hastahanede bir göz doktoruna gittim.İyice muayene etti.Göz sulanmasının altında yatan sebepleri araşırmak lazım dedi.3 adet göz filmi çektirdim.Daha sonra bana “Lipotears(Karbomer) göz damla jeli verdi.2 yıl rapor yazdı.Eğer bu jeli kullanmakta zorlanırsan “Thealoz Duz” göz damlasını tavsiye etti ve bir broşürünü verdi.Kuru Göz rahatsızlığı için.Eczaneye sordum TL.64 dediler.Kullanım talimatında 3 ay kullanım süresi var ve ilaç 10 mg.Bunlar ilaçın olumlu tarfları.Ayrıca kullananların çoğunun yorumları olumlu.Çünkü birçok göç damlası 15 gün kullanım süresi var ve 5 mg.Şimdilik Lipotears jel damlasını kullanıyorum.Fakat diğeri damla şeklinde yani jel değil,kullanımı daha kolay.Eğer memnun kalmassam bu ilacı almayı düşünüyorum.Devlet karşılamıyor.Kişi kendi parası ile almak zorunda.

 2. Lösemi hastasıyım, kemik iliği nakli oldum. Göz damarlarımı kemoterapi öldürmüş, aşırı bir kuruluk var, ve sık sık enfeksiyon da kapıyor. Çeşitli damlalar kullandım ama bu damla çok başka. Herkese tavsiye ederim, SGK karşılasa daha da iyi olur.

 3. Ben bugün aldım 1 kez kullandım yorumlarda batma yı felan çabuk geçiriyor gün boyu rahatlık diyorsunuz bende bi farklılık olmadı

 4. Bazen göz çapağım ve kirpik etrafı kepeklenmem oluşuyor,göz kuruluğum da var.Doktorların verdiği ilaçlar veya suni sulandırıcı damlalar kar etmiyor.Diğer önerilen göz şampuanları ve çay poşetini gözümde bekletmeyi de denedim randıman alamadım.Şimdi size böyle durumlardaki gerçek reçeteyi veriyorum: Sabahları göz etrafı ve kirpiklerinizi 2 dk.dairesel hareketlerle bebek şampuanıyla yıkayıp durulayın.Gözlerinize günde 3 veya 4 kez aralıklarla bu THEALOZ DUO damlasından birer damla damlatın.Gözde kaşıntı,batma,yanma,bulanıklık gibi şikayetlerin acayip azaldığını görceksiniz.Zaten bitkisel türevli bir ilaç MUTLAKA DENEYİN.Şahsen ben damlattığımda YENİDEN DOĞMUŞ gibi oluyorum.BÖYLE BİR DAMLA YOK.TEK GEÇERİM..Kullanın bana dua edin.Unutmayın ki dünyada en güzel şey Yaşanmış Tecrübeleri PAYLAŞMAKTIR.Şahsen ben hayatım boyunca; her şeyi yaşayan kişilerin tecrübelerine baş vurmuşumdur ve iyi de bir araştırmacıyımdır..SAYGILARIMLA…

  • Benimkisi niye geçmedi peki gün boyu rahatlık diyorsunuz felan hala aynı durumda gözlerim

 5. Evet harika bir damla ben bütün markaları denedim.hepsi gözleri 5 dakka sonra sanki hiç damlatmamis gibi kuruluk veriyor.aloz duo günde 2 kere yeterli oluyor.45 tl 2 aylık maksimum deneyin anlarsınız.gözlerimi cizdirdim Haliyle kuruluk oluyor.pişman olmazsiniz

 6. Çok harika bir ürün ,gözümde asiri kuruluk vardi ve cok agrim oluyordu göz dr tavsiyesi üzerine aldim çok ama çok memnun kaldim herkese tavsiye ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar