Tüketilen Mandalina Kanser Riskini Azaltıyor

Tüketilen Mandalina Kanser Riskini Azaltıyor

Tüketilen Mandalina Kanser Riskini Azaltıyor 
Kış meyvesi olan mandalina turunçgiller gurubuna girmektedir. Mandalina iyi bir C vitamini oluşturmaktadır. Mandalina soğuk algınlığına ve özellikle de kanser olma riskini önlemektedir. işte mandalinanın faydaları

1) İltihap önleyicidir: bedenimizin sağlığı için gerekli olan vitaminleri içermektedir. Özellikle de C vitamini bakımından zengin olan mandalina büyük bir antioksidan içerdiği için iltihapları önlemektedir.

2) Küçük yaralarda merhem: günlük oluşan küçük kazaların oluşturduğu minik kesiklerde ki iyileşme süresini hızlandırmaktadır.

3) Demir ihtiva eder: yediğimiz yiyeceklerde oluşan demiri emerek vücudumuzda yararlı hale gelmektedir.

4) Kolesterolü engeller: kolesterolü dengede tutarak bağırsakta oluşan kolesterolün emilmesini sınırlandıran hemi-selüloz ve pektin gibi liflerden oluşmaktadır.

5) Uykusuzluğu giderir: akşam yemeklerinden sonra tükettiğiniz mandalina sinirlerinizin gevşeyerek rahat uyumanızı sağlamaktadır.

6) Kronik hastalıkları önler: birçok meyvede olduğu gibi mandalina da vücudumuzun kalp ve damar hastalıklara karşı direnci arttırarak kanseri önlemektedir.

7) Cilt problemlerini önler: cildimizi koruyarak sivilce cilt hastalığını tedavi etmektedir. Büyük bir A vitamini içerir. Cildimizi pürüzsüz hale getiren mandalina yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırır. Mandalina kolojen yapımını arttırmaktadır.

8) Saçların uzamasını sağlar: saçlarımızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Ayrıca saçlarımızın beyazlamasını geciktirmektedir.

MANDALİNA KABUĞU
Kötü kolesterolü düşürücü etkisi vardır, hazımsızlığı giderir, yüksek miktarda C vitamini içerdiğinden bağırsakları çalıştırır, bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Yapılan araştırma ve çalışmalarda mandalina kabuğunda bulunan tangeretin denilen maddenin beyin tümörlerinin tehlikesi olarak bilinen Glioblastomada tümörünün küçülttüğü gözlemlenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kanser mandalina

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar