Vazelinin Kullanım Alanları ve Faydaları

Vazelinin Kullanım Alanları ve Faydaları

Vazelinin Kullanım Alanları ve Faydaları

Vazgeçilmez Bir Kozmetik Ürünü
Kullanım alanlarının genişliği ekonomik ve yılların verdiği güvenilirliği ile vazelin vazgeçilmez kozmetik ürünleri arasındadır. İçeriğindeki yoğunluk sebebiyle uzun süre kullanırsınız. Nemlendirici özelliği sayesinde özellikle kış aylarının en çok aranan bakım ürünlerinden biridir. Kurumuş ve çatlamış ellerde soğuktan yanmış ciltlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız cildinize kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu cilt tipinizdir. Kuru bir cilt tipine sahip iseniz vazelinirahatlıkla uygulayabileceğiniz gibi yağlı bir cilt tipine sahipseniz vazelini dikkatli kullanmanız gerekecektir. Bu nedenle bu tür ürünleri kullanırken cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Çabuk kırılan veya yumuşak bir tırnak yapısına sahipseniz vazelin kullanarak tırnaklarınızı güçlendirmiş ve nemlendirmiş olursunuz. Sertleşen topuklardan yana şikâyetçi iseniz akşam yatmadan önce temizlediğiniz ayaklarınıza masaj yaparak bir miktar vazelin sürün ve mümkünse üzerine çorap giyip uyuyun sabah kalktığınızda sertleşen topuklarınızın nasıl da yumuşadığını göreceksiniz.

Vazelinin Hiçbir Zararı Yok
Farklı markalar tarafından renkli veya kokulu çeşit çeşit üretilen vazelinin zarar veren bir yapısının olduğuna dair herhangi bir kanıt yoktur. Fakat yine de vazelin kullanırken dikkat edilmesi gerek konular vardır. Vazelinin yağlı formülü suda çözünmesine izin vermez bu nedenle vazelini makyaj temizlemede kullanmamak gerekmektedir. Aksi halde yüzünüzde kötü bir görüntü bırakacaktır. Ayrıca yine vazelini kullanırken göz ile temas etmemesine özel bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Vazelinin yapısındaki antibakteriyel özelliği sayesinde ciltteki yanık ve kesiklere iyi gelmektedir. Erkekler tıraş sonrası ciltlerindeki tahrişten ve sertleşmeden dertlidirler. Erkekler tıraş sonrasında ciltlerini vazelin ile nemlendirirlerse cildin yumuşadığını ve rahatladığını fark edeceklerdir.

Boyadan Önce Cildinizi Vazelinleyin
Saçınıza boya uygulamadan önce cildiniz vazelin ile korursanız boyanın cildinize teması halinde boyadaki kalıcı etki cildinizi etkilemeyecektir. Yine kaşlarınız hatta güçlü ve uzun kirpikler için vazelini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Saç kremlerinin sağladığı yumuşaklıktan daha etkili bir yumuşaklığa sahip olmak içinde yine saçlarınıza bir parça vazelin kullanarak saçınızdaki kurumuşluğa ve yıpranmışlığa çözüm olacaktır.

Bebeklerden Siyah Noktalara Kadar
Bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan pişiklerden ciltteki siyah noktaların temizliğine kadar aklınıza gelebilecek birçok alanda kullanabileceğiniz vazelin yine çizilmiş ahşaplarınızda da kullanabileceğiniz gibi ayakkabılarını ayakkabı boyasının zararlı etkilerinden korumak isteyenler için iyi bir parlatıcı olarak da kullanmaları mümkündür.

Yine de her şeyde ölçülü olmak gerektiği gibi vazelinin kullanımı konusunda da ölçülü ve dikkatli olmak gerekir. Her şeyden önce kendinizi ve cildinizi iyi tanıyın ki hassas cildinizi korumaya çalışırken istenmeyen neticelerle karşılaşmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar