Vicks Nedir Faydaları Kullanım Alanları Nelerdir

Vicks Nedir Faydaları Kullanım Alanları Nelerdir

Vicks çok eski zamanlardan beri kullanılan küçük ve büyük herkese fayda sağlayan bir ilaçtır. Bu ilacın içinde mentol ve kafur bulunmaktadır. Bu ilacın sürüldüğü yerde toksin artmakta ve ağrı azalmaktadır.

Öksürüklerden Vicksle Kurtulabilirsiniz

Vicks ilacını gece yatmadan önce ayaklara sürmek ve iyice ovalamak gerekmektedir. Bu işlemin ardından gece oluşan öksürüklerin kesildiği görülmktedir. Gece rahatsız edici şekilde öksürüğü olanların bu uygulamayı yapması önerilmektedir.

Spor Sonrası Vicks ile Rahatlayabilirsiniz

Spor ve yürüyüş yapmayı sevenler spordan sonra eklemlerinde ağrı hissetmektedir. Bu ağrıyan kaslara vicks uygulaması yapılması önerilmektedir. Bu uygulama sonrası ağrı azalmaktadır. Bu şekilde spor sonrası sağlığınızı korumuş olursunuz.

Yıllarca tırnak sorunları yaşayanların tırnaklarına 2 hafta süre ile vicksuygulaması yapması önerilmektedir. Zaman içerisinde tırnakalr siyahlaşacak ve hastalıklı tırnak ölecek ve ardından yeni ve sağlıklı bir tırnak çıkacaktır.

Morarmalar İçin Vicks Kullanabilirsiniz

Çeşitli bir darbe ya da düşme sonucu oluşan morarmalar veya şişmeler üzerine vicks uygulaması önerilmektedir. Bu uygulama sonrası morarma azalmakta ve şilikler de inmektedir.

Şiddetli baş ağrısı çekenlerin alınlarına biraz vicks sürmesi önerilmektedir. Bu uygulama basıncı azaltmakta ve baş ağrısını ciddi bir şekilde dindirmektedir.

Ölümcül olan kene ısırığı sonrası vicks sürülmesi keneyi kolay bir şekilde uzaklaştırmaktadır.

Sivrisinek ısırığından muzdarip olanlar yatarken açıkta kalan yerlere vicks sürerek bu sorundan kurtulmaktadır.

Grip, hırıltı ve öksürük gibi problemlerde sırtınıza ve göğsünüze vicks sürmeniz önerilmektedir. Bu şekilde sürülen bölge yumuşamakta ve sorun ortadan kalkmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar